Farat Film to firma z 20-letnią tradycją w zakresie realizacji produkcji filmowo-telewizyjnej oraz reklamowo-promocyjnej. Założycielami są Robert Sojka i Małgorzata Farat-Sojka.

Robert Sojka. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Zarządzania w mediach Akademii Leona Koźmińskiego. Wieloletni realizator i operator w Telewizji Polskiej.

Małgorzata Farat-Sojka. Absolwentka Studium Wokalnego w Poznaniu oraz Wydziału Organizacji Produkcji Telewizyjno-Filmowej Uniwersytetu Śląskiego.

Doświadczenie naszej firmy opiera się na wieloletniej współpracy z największymi telewizjami oraz agencjami w kraju i zagranicą, takimi jak: TVP, TVN, Polsat, Canal+, ZDF, BBC i wiele innych.

Przez wiele lat współpracowaliśmy i współpracujemy z najlepszymi twórcami w branży. Dzięki dużemu oraz nowoczesnemu zapleczu sprzętowemu oraz ogromnemu potencjałowi ludzkiemu, mogliśmy z powodzeniem produkować najróżniejsze formy telewizyjne.

Daliśmy się poznać jako rzetelny i profesjonalny partner, którego jakość pracy jest zawsze na najwyższym poziomie. Tak też kojarzona jest nasza marka.

W latach 2000-2013 w studiach Farat Film produkowane były największe formy telewizyjno-filmowe, takie jak „Pianista” Romana Polańskiego, seriale „Niania”, „Hela w opałach” (TVN), „Samo Życie”, „Linia Życia” (Polsat) oraz programy rozrywkowe m.in.: „Idol” (Polsat), „Jestem, jaki jestem”, „Mamy Cię”, „Milionerzy”, „Milion w minutę” , „Top Model”, „You Can Dance”, „Mam talent” (TVN) .

Mieliśmy także okazję gościć spektakle Krzysztofa Warlikowskiego „Apollonia” i „Koniec”. Wśród realizacji znalazły się także jedne z największych produkcji reklamowych w Polsce, dla takich Klientów jak: Kredyt Bank, Warta, ING, PZU, PKO BP, Play, T-Mobile, Netia, Aviva, Nobiles, Praktiker, czy Algida oraz dla setki innych.

To właśnie u nas odbył się koncert Anny Marii Jopek, który został wydany jako płyta „FARAT”. Ponadto w naszych przestrzeniach wyprodukowano teledyski czołowych polskich artystów.